Среда, 29 марта 2023 12:25

За допомогою дрона викрадали гроші під час «обміну валют»: поліцейські викрили групу шахраїв

Оцените материал
(0 голосов)
Зловмисники брали в оренду приміщення під нібито пункт обміну валют і відразу проводили «ремонт»: робили отвір у стелі для квадрокоптера та ще один — у стіні для втечі «касира», - информує Національна поліція України.
Сума збитків, завдана трьом потерпілим, становить майже 50 тисяч євро та 25 тисяч доларів США.
До складу злочинної групи  входило п’ятеро осіб: троє чоловіків і двоє жінок, які чітко розподілили між собою «функції».
Коли «касирка» отримувала гроші для обміну, відразу телефонувала «керівнику» з проханням «відкрити сейф» - це і був сигнал для спільника — оператора безпілотника. Потім вона перекладала гроші в сітку,  прикріплену до дрона, і знову телефонувала «керівнику», але цього разу просила «закрити сейф»: після цих слів  безпілотник із грішми зникав, а працівниця «обмінника» втікала через «запасний вихід». 
Тільки тоді клієнт розумів, що його ошукали.
Поліцейські затримали фігурантів під час чергової спроби шахрайства. Дрон із грішми, які вони намагалися привласнити, вдалося посадити. 
Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання фігурантів, а також у  гаражних приміщеннях та автомобілях, які вони використовували  під час підготовки та скоєння злочинів. У результаті вилучили машини, безпілотний літальний апарат та пульт керування ним, гроші та номерні знаки, які зловмисники використовували для «прикриття» під час скоєння злочинів. 
thumb 68637 800 600 0 0 auto88fa991f db1d 45b8 8b76 20fa6ad8c9b6
Прочитано 231 раз