Четверг, 23 марта 2023 13:58

До уваги водіїв: чи законний штраф за тріщину на вітровому склі

Оцените материал
(0 голосов)
Досить часто при виявленні тріщини на вітровому склі поліцейські виносять штраф на підставі ч. 1 ст. 121 КУпАП у розмірі 340 грн. При повторному порушенні водія можуть позбавити права керування на строк від 3-х до 6-ти місяців.
Чи законний такий штраф – розповідає Ти ж ЮРИСТ.
Частиною 1 ст.121 КУпАП встановлено, що «керування водієм транспортним засобом, що має несправності, з якими експлуатація його забороняється».
В такому випадку поліцейські вважають, що тріщина на вітровому склі відноситься саме до технічної несправності авто. Однак тут потрібно дивитись стандарти ДСТУ.
Згідно з п. 6.8.5 ДСТУ 3649:2010 «На вітровому склі колісних транспортних засобів не дозволено сколи чи тріщини в зоні роботи склоочисників». Разом з тим, відповідно до держстандарту, такі пошкодження не віднесено до технічної несправності автомобіля.
Перелік несправностей, з якими експлуатація транспортних засобів забороняється, описано в п. 31.1. 31.3 та 31.4 ПДР. Однак у зазначених переліках відсутня така обставина, як «тріщина на вітровому склі в зоні роботи склоочисників».
Отже, у розумінні ПДР тріщина на вітровому склі авто не віднесена до технічної несправності автомобіля, з якою експлуатація авто забороняється. Наявність вказаного дефекту скла свідчить про його пошкодження, а не про технічну несправність автомобіля.
Тому штраф за тріщину на вітровому склі є незаконним та підлягає скасуванню.
Прочитано 275 раз